Haja sérült, száraz és fakó? Nincs volumene és hajmosás után gyorsan zsírosodik? Ha hasonló problémái vannak és nem tudja, hogyan kezelje õket, ideje megállapítani a haj porozitását. Ezúton megfelelõ olajokat tud választani és elkezdheti a kezelést. Micsoda? Kezdje el most!

Tudja-e, mi a haj porozitás?

A haj porozitását a kutikulák határozzák meg. Ez attól függ, hogy milyen helyzetben vannak a hajszálhoz képest. A kutikula réteg lehet szoros vagy laza. A porozitás arra is utal, hogy mennyire tud magába szívni vagy megtartani a nedvességet. Ez a hajszálak általános állapotával és megjelenésével hozható össze. Háromféle haj porozitást különböztet meg: alacsony, közepes és magas.

ALACSONY POROZITÁSÚ HAJ

Az ilyen hajtípus fõként egészségesnek minõsül, és nagyon jól néz ki. A kutikula réteg szûk, átfedõ réteggel. Ezért az ápolás és a stilizálás nem olyan könnyû. Az aktív hatóanyagok, víz és hajfesték nem képes áthatolni a belsejébe. Másrészt az alacsony porozitású haj ellenál a sérüléseknek, nem sttaikus és göndör, hanem sima és fényes.

MAGAS POROZITÁSÚ HAJ

Ebben az esetben a haj általában sérült, rendkívül száraz és nem ragyog. Lyukak vannak a hajszálakban és rések a kutikulában. Ennek következtében a hajszálak gyorsan felszívják a vizet, és megszáradnak. A hatóanyagok könnyen behatolhatnak a hajba, valamint az összes szennyezõdés is. Az ilyen hajtípust könnyû stilizálni és festeni. Oda kell figyelni, hogy a meleg stilizálás jelentõsen károsítja az állapotot.

KÖZEPES POROZITÁSÚ HAJ

A magas és alacsony porozitású haj tulajdonságai együttesen közepes porozitás. A gyökerek lehetnek simák és ragyogóak, míg a végek & ndash; szárazak és fakók. A közepes porozitású haj könnyen károsodhat a gyakori stilizálás vagy festés miatt. Viszont a porozitás csökkenthetõ és a haj megint egészséges és szép lehet. A közepes porozitású haj hajlamos a formázásra, elnyeli az aktív összetevõket és könnyen táplálható.

Hogyan kell kezelni a porózus hajat?

Ha azt szeretné, hogy a haj lenyûgözõ legyen, vásárolja meg a megfelelõ kozmetikumot. Az olajok az összes problémát orvosolják. A következõ olajok különböztethetõek meg: telített, egyszeresen telítetlen és többszörösen telítetlen- Alacsony porozitású haj esetében a telített olajok a legjobbak. A közepes porozitású haj kezelésére leginkább az egyszeresen telítetlen olaj ajánlott. A többszörösen telítetlen olaj tökéletes a magas porozitású hajhoz.

LACSONY POROZITÁSÚ HAJ

Az alacsony porozitású haj ellátásához nincs szükség nagy erõfeszítés. Csupán jól meg kell mosni és megvédeni a külsõ káros tényezõk hatásaitól (mint például: UV-sugárzás, tengeri só, hideg szél). Használjon könnyû összetételû termékeket a nem komedogén összetevõk tartalmával. Kerülje a szilikonokat és más anyagokat, amelyek zsíros réteget hoznak létre a bõr felszínén. Ezenkívül gyõzõdjön meg róla, hogy a szálak nem dörzsölõdben a téli kabáthoz vagy sálhoz. A kezelés legjobb eredményeinek eléréséhez használjon telített olajat: kókusz, pálma, tengeri vaj vagy kakaóvaj.

KÖZEPES POROZITÁSÚ OLAJ

Az ilyen típusú hajnak kiegyensúlyozottnak kell lennie. vastagabb és könnyebb formulájú kozmetikumokat használhat. Lehet, hogy a feje tetején alacsony porozitású olajokat kell használnia, míg a hajvégeken magas porozitású olajt (ebben az esetben kipróbálhatja a selymet és a szilikonokat). Élvezze a következõ olajokat: makadámia, szezám, édes mandula, olívaolaj, földimogyoró és arganolaj.

MAGAS POROZITÁSÚ HAJ

Az adott hajtípus védelmére tápanyagokban és aktív összetevõkben gazdag hajmaszkokat és balzsamokat kell használni. Azok lesznek a legjobbak, amelyek mélyen behatolnak a haj szerkezetébe, miközben a haj felületén is védõ réteget képeznek. A magas porozitású hajra a leginkább ajánlott: dióolaj, lenolaj, szójaolaj, tökmagolaj, eper magolaj, kenderolaj, szõlõ magolaj, görögdinnye magolaj.

Hogyan kell megállapítani a haj porozitását?

A haj porozitásához van egy nagyon egyszerû módszer. Készítsen elõ egy pohár vizet és néhány … hajszálat. Helyezze õket a vízbe, és várjon 10 percet. Közben nagyon óvatosan figyeljen arra, hogy mi történik a hajjal. Ha körülbelül két vagy három perc múlva az üveg aljára merül, akkor a haj magas porozitású. Az alacsony porozitású szálak több mint öt percig úsznak a felületen. Azonban mielõtt úgy döntene, hogy elvégzi a tesztet, a hajszálak legyenek tiszták és stilizáló termékek maradványaitól mentesek. Az ilyen termékek megakadályozhatják a víz behatolását.

Kiegyensúlyozott kezelés

Ha azt szeretné, hogy a haj egészséges legyen és gyönyörû, fenn kell tartani az egyensúlyt a puhítók, nedvesítõszer és a kozmetikumok által tartalmazott fehérjék között.

Protein részecskék különbözõ méretûek lehetnek. A kisebbek betöltik a hajban lévõ réseket, míg a nagyobban védõ réteget képeznek a hajszálak körül. A legelterjedtebb fehérjék közé tartoznak a következõk: selyem, elasztin, keratin, tejprotein, szója és búza. Ezek az anyagok tökéletesek a magas porozitású haj ápolásáért. Biztosítják a simaságot és lágyságot, valamint javítják a szálak rugalmasságát. Az alacsony porozitású, fehérjével kezelt haj gyakran nyirkos és statikus lesz.

Nedvesítõszerek hidratáló és higroszkópos tulajdonságokat biztosít. A vegyületek ezen csoportjában a következõk tartoznak: glicerin, hialuronsav, pantenol, aloe vera, méz, karbamid. Ha nedvesítõszereket használ, akkor kombinálnia kell õket a puhítókkal. Egyes fehérjék vízmegtartó tulajdonságokkal is rendelkeznek.

Puhítók védõ réteget képeznek a hajfelszínen a vízveszteség megelõzése érdekében. Hasonlóan mûködnek, mint a nedvesítõszerek. Emellett puhítanak, ragyogást biztosítanak és segítik a fésülést. Ezek: növényi olajok, viaszok, zsíralkoholok, paraffin és szilikonok.